ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Бархат амурський та дугласія тисолиста

 

Бархат амурський та дугласія тисолиста

в насадженнях Львівського лісгоспу

Для збагачення породного складу лісових насаджень підприємства ДП «Львівський лісгосп» працівниками лісової охорони при доповненні лісових культур та природного поновлення використовуються екологічно цінні, інтродуковані, не типові  деревні та чагарникові породи. Так, впродовж 2015 року підрозділами підприємства ДП «Львівський лісгосп» було висаджено в молоді насадження тисячу штук бархану амурського та 500 штук дугласії тисолистої.

Бархат амурський або коркове дерево (Phellodendron amurense) — дерево родини рутових. Має своєрідну кору, яка складається з двох шарів. Зовнішній (товщиною до 7 см) - сріблясто-сіра пробка, бархатиста на дотик. Внутрішній шар яскраво-жовтий, луб'яних, що має специфічний запах. Листя у бархату амурського за формою схожі на листя ясена, з довгим гострим кінчиком на верхівці, непарноперисті, розпускаються досить пізно, в травні-червні. 

Зараз бархат амурський широко застосовується в деревообробній промисловості. Його деревина міцна, не схильна до гниття, на зрізі має своєрідний, виразний малюнок. Вона йде на виготовлення меблів, фанери, фурнітури, віконних рам, лиж. Кора цього дерева придатна для виробництва пробки, ізоляційних прокладок, риболовецьких снастей, рятувальних кругів, різноманітних виробів. Бархат амурський є гарним медоносом , мед якого моє протитуберкульозні властивості.

З лікувальною метою використовуються листя, кора і плоди. Є дані про те, що використовуються настої з листя, а так само і плодів рослини з метою лікування деяких захворювань травної системи, що супроводжуються зниженням ферментативної активності.

                                                                                       

Дугласія тисолиста (Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franco)- входить до складу Родини соснові. Потужне, красиве вічнозелене дерево, що досягає висоти 100 м при товщині стовбура до 4 м. Псевдотсуга Мензиса є на сьогоднішній день другим за висотою деревом у світі. У молодому віці кора гладка, тонка, сіра, у старшому товста, оскільки з віком формується незначний корковий шар. Крона пірамідальна, з повислими гілками. Хвоя плоска, довжиною 1,5-3,0 см, тонка, світло-зелена, знизу дві білі смуги. Шишки звисаючі, яйцеподібно-циліндричні, довжиною 7-12 см.

                                                                 

 
 
 
 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.