ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Догляди лісових культур та догляди у молодняках

Після закінчення посадки лісових культур не закінчуються роботи по лісокультурній справі. Почалася напружена пора по догляду за цьогорічними посадками, та не тільки за ними, а й тими, які були посаджені продовж минулих років.

Вирощування лісу не обмежуємося одним доглядом. В 1-2 - річних культурах, лісгосп проводить два і більше щорічних доглядів. Цього року ДП «Львівський лісгосп» планує провести догляди за лісовими культурами на площі 34 га. Першочергово роботи проводяться в дубових та соснових лісових культурах, які більш чутливі до несприятливих умов вирощування.

Щоб якісно та вчасно провести заплановані об’єми робіт у першому півріччі, для обкошування рядків висаджених дерев, використовуємо мотокущорізи. Роботи таким механізмом дозволяють не тільки видаляти трав’янисту рослинність, яка пригнічує головні деревні породи, а також і другорядні швидкоростучі породи в культурах старшого віку, які в наших умовах швидко поширюються та активно розвиваються.

На даний момент на підприємстві уже проведено доглядів за лісовими культурами на площі 19 га.

Крім догляду за лісовими культурами, працівники лісгоспу займаються посівами та шкілками в лісових розсадниках. Тут, як на сільськогосподарській грядці, без постійної роботи з сапкою не обійтись.

В перші роки після створення лісових культур, висадки сіянців з розсадника, поряд з доглядами, проводяться початкові рубки догляду в молодняках. Це – освітлення, в друге десятиріччя – прочищення. При освітленні формуємо деревостани бажаного складу та густоти головної породи, яка відповідає конкретним лісорослинним умовам та призначенню створюваного деревостану.

З метою формування молодих насаджень бажаного породного складу, на 2017 рік в ДП «Львівський лісгосп» заплановано провести освітлення на площі 40 га та прочищення на 45 га.

Особливо важливими рубки догляду за лісом в молодняках є в багатих лісо рослинних умовах. На багатих грунтах активність другорядних швидкорослих порід, таких як – верба, осика, береза, акація та інші, пригнічують ріст корінних порід, які вирощують лісівниками. Без своєчасного проведення рубок догляду в молодняках, не можливо виростити високопродуктивні корінні насадження з головною породою дуб, бук, сосна. Цей важливий лісогосподарський захід на підприємстві проводять добре підготовлені кваліфіковані спеціалісти. При проведенні рубок догляду за лісом ми поліпшуємо якість співвідношення породного складу насаджень, підвищуємо його стійкість, створюємо умови для скорочення термінів вирощування технічно стиглої деревини.

За перше півріччя підприємством проведено 20 га освітлення та 27 га прочищення, що повністю відповідає проектам лісовпорядкування та планам лісгоспу.

 

 

 

        11.07.2017р.                                                                                                        Прес-служба

                                                                          ДП «Львівський лісгосп»

 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.