ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Красівське лісництво

Красівське лісництво

 

Загальна площа Красівського лісництва ДП «Львівський лісгосп» становить 3947га, в т.ч. в межах Миколаївського району – 3741га.

В лісах лісництва переважають букові насадження, близько 60% загальної площі лісів. Площа хвойних насаджень складає менше 10%, (302га), з них сосна – 182га. Площа рукотворних насаджень (лісових культур) – 1492га.

         Загальний запас деревини насаджень Красівського лісництва становить 1051540кбм деревини. Щорічний приріст деревини - 19080кбм, що складає 5кбм на 1га.

         З метою забезпечення належного санітарного та естетичного стану лісів, лісництвом щороку проводиться комплекс лісогосподарських заходів, пов’язаних з вирубкою деревини    загальним об’ємом 3,2тис.кбм, що становить 17% від річного приросту. Для порівняння, в окремих Європейських країнах щорічний об’єм заготівлі деревини становить від 60 до 85% річного приросту (Австрія-71%, Німеччина – 55%, Польща – 77%, Бельгія – 86%, Швейцарія – 87%,).

         Останні 20 років ДП «Львівський лісгосп» вцілому, та Красівське лісництво зокрема, не проводить рубок головного користування, що сприяє щорічному зменшенню площ суцільних вирубок лісів. Так, площа суцільних рубок по Красівському л-ву у 2010р.становила 4,3га, у 2011р. – 1,4га, у 2012р. – 5га, 2013р. – 2,3га, 2014р. – 5,4га, 2015р – 0га, 2016р.-0га. Суцільні вирубки є наслідком проведення суцільних санітарних та лісовідновних рубок у хворих, ослаблених та перестійних насадженнях.

         З метою покращення стану лісових насаджень, Красівське лісництво щорічно проводить рубки формування та оздоровлення лісових насаджень на загальній площі близько 200 га. В перелік зазначених рубок входять: вибіркові санітарні, вибіркові лісовідновні рубки та рубки догляду за лісом (освітлення, прочищення, проріджування, прохідні). При здійсненні зазначених лісогосподарських заходів у рубку призначаються в першу чергу хворі, ослаблені та пошкоджені дерева, а при лісовідновних також і здорові зметою поступової заміни стиглих дерев на молоде поновлення. Враховуючи відсутність зовнішнього фінансування, заготівля ділової деревини при проведенні рубок формування та оздоровлення лісів дає змогу фінансувати заходи з охорони та захисту лісів, а також проводити рубки догляду.

         Проведення рубок вибірковим способом забезпечує безперервний природний процес відновлення та омолодження насаджень.

         З метою збагачення породного складу та покращення біологічної стійкості насаджень, працівниками лісництва щорічно вирощується та висаджується у молоді насадження саджанці різних деревних порід (дуб звичайний, бук лісовий, липа дрібнолиста, ялиця біла, горіх чорний та сірий, модрина, метасеквоя, бархат амурський) загальною кількістю 15-20 тис.шт. 18.02.2016р.                                                                                                       Головний лісничий

                                                                                                                           ДП "Львівський лісгосп"

 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.