ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Лісове господарство Львівської області

Лісове господарство Львівської області

 

Лісове господарство Львівщини – одна з провідних галузей економічного комплексу області, головним завданням якої є лісовідновлення, вирощування та охорона лісу, створення нових насаджень, підвищення продуктивності лісів та їх якісного складу, раціональне використання лісових ресурсів.

 

Львівська область відноситься до найбільш лісистих регіонів України, ліси займають 31,8% її території.

Загальна площа земель лісового фонду становить 694,4 тис.га, з яких вкрита лісовою рослинністю 628,7 тис.га.

Лісовий фонд Львівської області закріплений за значною кількістю постійних лісокористувачів. Підприємствам Держлісагентства України надано у постійне користування ліси загальною площею 478,0 га або 68,8%, підприємствам Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» Львівської обласної ради – 21,0%, Міноборони України – 5,8%, іншим організаціям – 4,3%.

 

Загальний запас деревини в лісах області складає 132,3 млн.м3, в тому числі в державному лісовому фонді – 111,2 млн.м3.

Середній запас деревної маси на 1га вкритих лісовою рослинністю земель по підприємствах Львівського ОУЛМГ складає 260 м3, що на 43% більше ніж в середньому по Україні, запас на 1га стиглих і перестійних деревостанів складає 314 м3.

 

Обсяги заготівлі деревини в лісах визначаються ВО «Укрдержліспроект» на основі науково-обгрунтованих розрахунків та затверджуються Міністерством екології та природних ресурсів України. Обсяг заготівлі ліквідної деревини від усіх видів рубок по державних лісогосподарських підприємствах області на рік становить близько 900 тис. м3, в тому числі від рубок головного користування – 580 тис. м3. Свідченням достатньо зваженого лісокористування є показник використання річного приросту запасів деревини. За останні роки він складає в межах 50 - 55%.

 

Вікова структура лісів підприємств Львівського ОУЛМГ є близькою до оптимальної. В лісовому фонді домінують середньовікові деревостани, які займають площу 204,2 тис.га, молодняки - 83,1 тис.га, пристигаючі – 81,2 тис.га, стиглі і перестійні – 59,6 тис.га.

 

Обсяги лісовідновлення на території держлісгоспів області становить близько 3 тис. га на рік. З них на площі 1300 га створюється лісові культур, а на 1700 га забезпечується природне відновлення лісу, що становить 56,3 %.

Для реалізації завдань з масштабного лісовідновлення та потреб лісорозведення держлісгоспи щорічно вирощують близько 15 млн. шт. стандартного садивного матеріалу.

З метою підвищення продуктивності лісів та збагачення видового біорізноманіття щороку в лісові культури та на доповнення природного поновлення висаджується понад 100 тис. садженців інтродукованих лісових порід, зокрема модрина європейська, модрина японська, дугласія тисолиста, дуб північний, бархат амурський та інших.

В лісах Львівської області розташовано 350 обєктів природно-заповідного фонду загальною площею 157,5 тис.га, що складає 7,2% від загальної площі області.

Тільки у лісах підприємств Львівського ОУЛМГ виділено 100 об’єктів і територій природно-заповідного фонду загальною площею 85,8 тис.га, що складає 18% площі держлісфонду, або 54% від загальної площі ПЗФ області.

Загалом, серед природоохоронних об’єктів домінують лісові та ботанічні групи. Основна частина з них знаходиться в Карпатах і на Розточчі, тобто в найбільш лісистих регіонах Львівщини.

Серед них – Національні природні парки «Сколівські Бескиди» - заг. площа 35351га та «Північне Поділля» - заг. площа 15587,92га, 3 регіональні ландшафтні парки, 27 заказників, 20 пам’яток природи, 1 дендрологічний парк, 2 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, 45 заповідних урочищ.

 

8.12.2015р.

 
 
 
 
 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.