ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Ні приватизації лісів!!!

Ні приватизації лісів!!!

 

Лісова галузь Львівщини, чи не єдина прибуткова сфера діяльності де відсоток державної власності перевищує більше 70%. Державна галузь, яка до цього часу залишається функціонуючою, не збитковою, показує постійний економічний та господарський ріст.

На даний час лісівники Львівщини незважаючи на складну соціальну економічну ситуацію в країні, відсутність будь якого бюджетного фінансування:

- безперебійно працюють забезпечуючи охорону та захист державних лісів;

- більше, ніж 10 тисяч працівників, які легально працевлаштовані та соціально – захищені, а також їх родини і працівники суміжних галузей;

- середньомісячна заробітна плата працівників більше 6000грн;

- сплатили до бюджету усіх рівнів та Єдиного соціального внеску в сумі 230 млн. грн.;

- забезпечили місцевих споживачів сировиною;

- забезпечили населення дровами паливними;

- допомогли при будівництві оборонних споруд на Сході України на суму більше 10 млн. грн.;

- волонтерська, благочинна та інші допомога.

Незрозумілі громадські активісти та організації різними шляхами намагаються розхитати ситуацію навколо великої державної структури. Проводяться різні акції, протести, мітинги, щодо діяльності державних лісогосподарських підприємств, ставлять під сумнів ефективність державного управління лісами. Такі безпідставні звинувачення лісівників у незаконній діяльності та зловживаннях стали буденним явищем для громадськості, про те жодних фактичних підтверджень не наводиться, такий стан речей сприяє псевдо активістам саботувати державну діяльність у сфері лісового господарства. Десятки перевірок з ініціативи та особистої участі громадськості, які проведені різними службами та структурами, щодо діяльності держлісгоспів Львівщини підтверджують належний високий рівень ведення лісового господарства.

Громадські активісти зазвичай не маючи належної освіти чи виробничих навиків роблять не правильні висновки, щодо господарської діяльності лісгоспів, в яких працюють кваліфіковані спеціалісти з багаторічним виробничим досвідом. Під сумнів активістів ставиться робота цілих науково - дослідних інститутів, хоча для цього немає жодних підстав.

Ліс відновлюване джерело ресурсів та енергії. Праця лісівника покликана на збереження та примноження лісів та раціональне використання його ресурсів. Завдяки раціонального використання ресурсів, які дає нам ліс, населення забезпечує потреби в лісоматеріалах для будівництва, деревини для виготовлення паперу, опалення та інше. В окремих населених пунктах деревина являється єдиним джерелом енергії для опалення приватних житлових будинків.

До цього часу держлісгоспи області без шкоди природі здійснюють раціональне використання наявних деревних ресурсів, так для порівняння за впродовж останніх 25 років площа лісів не зменшується. Динаміка лісистості має позитивний характер. Станом на 2016 рік лісистість Львівської області становить 28,5%. Кожний гектар лісу вирубаний суцільними рубками засаджується лісовими культурами (висаджується неменше 5 тис. шт. на гектар саджанців лісових порід). Згідно світової практики ведення лісового господарства Львівщина відходить від суцільних способів рубок деревини. Суцільні рубки проводяться у випадках коли проведення інших способів не доцільне або не дає змоги досягти необхідного лісівничого ефекту (ліквідація осередків кореневої губки , заміна похідних грабових насаджень та інше).

Людина із здоровим глуздом розуміє, що деревина як природній відновлювальний ресурс повинна заготовлятися та використовуватися для потреб населення та держави. Для Львівщини ліси - це стратегічний ресурс, який сприяє екологічному балансу регіону, створює робочі місця для населення, забезпечує відтворювальною енергією приватні господарства та соціальну сферу.

Проведення будь яких акцій протесту проти діяльності держлісгоспів області має популістський характер та спрямоване на дестабілізацію ситуації в галузі для подальшого розвалу.

Активісти – популісти, багато з яких у минулому займалися лісозаготівлями та по деяких з них і сьогодні відкриті кримінальні провадження за шахрайство, керуються «темниками» і вказівками незрозумілих осіб, які намагаються дестабілізувати поволі оживаючу економіку держави та дискредитувати важку і наполегливу працю лісівників.

                                      

Всі схожі акції, які спрямовані проти роботи лісівників, спрямовані досягти єдиної мети – приватизація лісів.

Люди, які слухають інформацію про зловживання лісівників, повинні розуміти, що звинувачення без конкретних фактів це популізм спрямований на розвал.

Шановні краяни! Аналізуйте інформацію , їдьте до лісу, робіть власні висновки.

 

 

23.11.2016р.                                                                                                         Прес служба

                                                                   ДП «Львівський лісгосп»
 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.