ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Обережно КЛІЩІ!

Обережно КЛІЩІ!

 

У весняно-літні дні зростає активність кліщів. Так звані „енцефалітні кліщі” – це кліщі з родини іксодових, що зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах території України, а в останні роки, перемістились у паркові зони відпочинку міст, сквери.

Кліщі є переносниками збудників вірусних, риккетсіозних, бактеріальних захворювань людей і тварин.

Голодні кліщі найактивніші з другої половини квітня до середини липня.

         Враховуючи, що цьогорічна зима була теплою дуже рано і масово активізувалася досить багато кліщів.

З приходом весни та теплої погоди, люди масово виїжджають до лісу на пікніки. Враховуючи вище наведене дуже просимо не забувайте одягати головні убори та одягтися так, щоб не залишати відкритими руки, а особливо ноги, коли виїжджаєте на природу. Одяг повинен щільно прилягати до тіла (сорочка з глухим комірцем і довгими рукавами, які закінчуються манжетами, заправлена у брюки, а брюки – у шкарпетки, взуття).

Через 2-3 години перебування у лісі і після виходу з нього обов’язково огляньте одяг і тіло (само- івзаємоогляд). Особливо ті місця, де кліщі найчастіше присмоктуються: голову, тіло, груди, згини рук, ніг. В одязі перевірте всі шви, складки. Якщо з вами собака – огляньте і її

Якщо вам вдалось своєчасно помітити на шкірі кліща, що присмоктався, радимо не відривати його відразу. Тому що ви можете відділити його черевце, а кінцівки паразита залишаться глибоко в шкірі, що може потім викликати нагноєння ранки.

Методи видалення кліща:


Візьміть кільце (перстень,) з високими стінками (за типом обручки). Притисніть його щільно до шкіри так,

 щоб кліщ знаходився в центрі, і наповніть олією. В результаті такої обробки кліщ не зможе дихати, оскільки органи дихання у нього знаходяться у черевці. І він починає послаблювати хватку і може навіть самостійно звільнити вашу шкіру. Або ж ви витягнете його за допомогою пінцету (поступово розхитуючи).

Місце, де був кліщ змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Але якщо всі вище перераховані

  заходи були безуспішними, не гайте часу і зверніться до лікаря.

Будьте обережні і тоді відпочинок на природі залишить Вам тільки приємні спогади!

 

       23.05.2016р.                                                                                                       Прес служба

                                                                                                                                  ДП «Львівський лісгосп»
 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.