ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Паління сухої трави

Паління сухої трави

 

Наше завдання - захищати цю красу, в якої стільки недругів, особливо під час весни, після танення снігу.

Лісова пожежа - це неконтрольоване горіння рослинності, яке стихійно поширюється по лісовій території, явище зовсім не рідкісне. Такі лиха відбуваються щорічно і залежать багато в чому від людини, адже на даний час 98 % лісових пожеж виникає з вини людини.

У весняний період основною причиною виникнення пожеж є сільськогосподарські пали, які проводяться з метою знищення торішньої сухої трави.

Спалюючи суху траву і сміття, ми вже завдаємо шкоди довкіллю, а якщо вогонь, підкравшись до насаджень, знищує цілі лісові масиви - це стає великою бідою. Ліси вирощуються десятиліттями і живуть століття, а то й навіть тисячоліття. Вони виконують ґрунтозахисну, водоповітроохоронну, кліматорегулюючу та санітарно-гігієнічну функцію. Здебільшого ми отримуємо їх у спадок від наших предків. Тож користуючись цим спадком, ми повинні його не лише зберегти, а й примножити та передати наступним поколінням.

В лісових масивах Львівського лісгоспу з настанням пожежонебезпечного періоду ведеться постійне спостереження. Проведено навчання по підготовці до пожежонебезпечного періоду, розроблені та затверджені маршрутні листи патрулювання майстрами лісових обходів, перекриваються позапланові в’їзди до лісу, оновлюються аншлаги з протипожежної тематики вздовж шляхів.

Пам’ятайте:

- розводити багаття можна тільки у спеціально передбачених для цього місцях;

- перед тим як розпалювати вогнище звільніть місце для нього від нагромадження сухих гілок або обкопайте місце навколо багаття;

- не слід залишати багаття без нагляду;

- не можна покидати місце відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашений. Не кидайте недопалки! Лише дотримання вимог безпеки збереже лісові масиви від вогню!

Декілька порад при потраплянні у лісову пожежу:

- негайно повідомити оперативно-рятувальну службу по телефону «101»;

- не панікувати та не приймати поспішних, необдуманих рішень; 

- не тікати від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долати край вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом; 

- гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами.

 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.