ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Пожежа в лісі

   Наближається пожежонебезпечний період в лісах

Для працівників лісового господарства природа – робоче місце, тому нам ніколи милуватися її красою. Наше завдання - захищати цю красу, в якої стільки недругів, особливо під час весни, після танення снігу.

Лісова пожежа - це неконтрольоване горіння рослинності, а також зайців, їжаків і т.д., яке стихійно поширюється по лісовій території, явище зовсім не рідкісне. Такі лиха відбуваються щорічно і залежать багато в чому від людини, адже на даний час 98 % лісових пожеж виникає з вини людини.

У весняний період основною причиною виникнення пожеж є сільськогосподарські пали, які проводяться з метою знищення торішньої сухої трави.

Спалюючи суху траву і сміття, ми вже завдаємо шкоди довкіллю, а якщо вогонь, підкравшись до насаджень, знищує цілі лісові масиви - це стає великою бідою. Ліси вирощуються десятиліттями і живуть століття, а то й навіть тисячоліття. Вони виконують ґрунтозахисну, водоповітроохоронну, кліматорегулюючу та санітарно-гігієнічну функцію. Здебільшого ми отримуємо їх у спадок від наших предків. Тож користуючись цим спадком, ми повинні його не лише зберегти, а й примножити та передати наступним поколінням.

На землях Львівського лісгоспу з настанням пожежонебезпечного періоду ведеться постійне спостереження за лісовими масивами. Проведено навчання по підготовці до пожежонебезпечного періоду, розроблені та затверджені маршрутні листи патрулювання майстрами лісових обходів, перекриваються позапланові в’їзди до лісу, оновлюються аншлаги з протипожежної тематики вздовж шляхів

Пам’ятайте: 

- розводити багаття можна тільки у спеціально передбачених для цього місцях;

- перед тим як розпалювати вогнище звільніть місце для нього від нагромадження сухих гілок або обкопайте місце навколо багаття;

- не слід залишати багаття без нагляду;

- не можна покидати місце відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашений. Не кидайте недопалки! Лише дотримання вимог безпеки збереже лісові масиви від вогню!

Декілька порад при потраплянні у лісову пожежу:

- негайно повідомити оперативно-рятувальну службу по телефону «101»;

- не панікувати та не приймати поспішних, необдуманих рішень; 

- не тікати від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долати край вогню проти вітру,

закривши голову і обличчя одягом; 

- гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

- під час гасіння пожежі не відходити далеко від доріг та просік, тримати в полі зору інших учасників гасіння пожежі, підтримувати з ними зв’язок за допомогою голосу. Особливо буди обережні у місцях торф’яних пожеж, враховувати, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому потрібно пересуватися, перевіряючи палицею глибину шару, який вигорів.

 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.