ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Прокуратура взялася за лісові пожежі на Львівщині

03.11.2013

У своєму виступі заступник прокурора Львівської області Андрій Палюх наголосив, що прорахунки в роботі органів Держтехногенбезпеки, органів внутрішніх справ та спеціально уповноважених органів контролю, призводять до порушень вимог чинного законодавства щодо попередження пожеж.

Протягом поточного року на Львівщині пожежі охопили майже 40 га лісу на території дочірніх лісогосподарських підприємств Дрогобицького, Турківського, Яворівського, Жовківського, Сокальського, Старосамбірського районів ОКСЛГП «Галсільліс». Вогонь спричинив збитків на суму понад 72 тис. грн. Водночас, торік лісові пожежі охопили майже 18 га лісу, чим завдали шкоди на суму понад 450 тис. грн.

Як зазначив заступник прокурора області Андрій Палюх, поширенню пожеж сприяє неналежна підготовка пожежної техніки до експлуатації, недостатня кількість засобів протипожежного захисту, зв’язку, обладнання та інвентаря, несвоєчасна ліквідація захаращеності лісових масивів та неналежний догляд за квартальною мережею. Найбільшу кількість таких прорахунків виявлено у Рава-Руському, Сколівському, Стрийському держлісгоспах, а також у Дрогобицькому та Сколівському ДЛГП «Галсільліс».

Водночас, практично всі лісові пожежі є наслідком підпалів сухої торішньої трави. З початку весняно-літнього вогненебезпечного періоду поточного року на території області зафіксовано 411 випадків випалювання сухої рослинності, що завдало матеріальних збитків на суму понад 8 мільйонів гривень. Найбільше таких пожеж виникло на території Пустомитівського, Яворівського, Жовківського, Буського, Стрийського районів та міста Львова. «Випалювання сухої рослинності стається через порушення вимог і правил пожежної безпеки як населенням, так і лісомисливськими підприємствами. Не у кожному випадку встановлюються винні особи, а профілактика серед населення, з метою попередження виникнення пожеж, практично не проводиться», – наголосив Андрій Палюх.

З огляду на викладене, прокуратура Львівської області поставила вимогу перед контролюючими та місцевими органами влади щодо посилення контролю та нагляду за додержанням вищезгаданого законодавства, а також усунення уже виявлених порушень та прорахунків на даному напрямку.

У нараді взяли участь представники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради, ГУМВСУ у Львівській області, керівники Державної екологічної інспекції, Державного управління охорони навколишнього природного середовища, ГУ Держтехногенбезпеки, ГУ МНС України у Львівській області, обласного управління лісового та мисливського господарств, ОКСЛГП «Галсільліс», обласного СЕС, а також Державної інспекції сільського господарства у Львівській області.

 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.