ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Підготовка до пожежонебезпечного періоду

Підготовка до пожежонебезпечного періоду

9.03.2016р.                                                 

Весна – гаряча пора – в переносному і прямому значенні. Для лісгоспу починається пожежо – небезпечний період. Охорона лісу від пожеж одне з основних завдань лісової охорони. Для цього у Львівському лісгоспі проводиться багато важливих заходів спрямованих на попередження лісових пожеж. Адже найкращий спосіб уникнення пожежі – це профілактика і попередження.

Нажаль, весною люди починають масово випалювати траву на сільськогосподарських землях, не розуміючи до яких жахливих наслідків для тваринного і рослинного світу це призводить, і до якої трагедія це може призвести, якщо вогонь з поля перекинеться до лісу. Тому лісова охорона лісгоспу постійно знаходяться в стані підвищеної готовності, здійснюється чергування в конторах лісництв та в конторі лісгоспу.

Майстри лісу постійно проводять патрулювання всіх майстерських дільниць, звертаючи особливу увагу на місця де сільськогосподарські землі примикають до лісових масивів.

Лісовою охороною постійно проводяться масово – роз’яснювальна робота серед місцевого населення під час якої, шкоди може завдати необережне поводження з вогнем.

На кожному лісництві створено пункт зосередження пожежного інвентаря, які укомплектовані згідно «Правил пожежної безпеки в лісах України».

В Борщовицькому лісництві Львівського лісгоспу на чергуванні знаходиться відомчий пожежний автомобіль готовий в любий час виїхати на гасіння лісової пожежі. Також на озброєнні лісової охорони лісгоспу є три мотопомпи та значна кількість ранцевих лісових вогнегасників.

Згідно наказу Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства №9 від 5.02.2016р. та наказу ДП «Львівський лісгосп» № 20 від 24.02.2016р. проведено нараду лісової охорони і начальників виробничих дільниць по підсумках роботи з охорони лісів і виробничих об’єктів від пожеж у 2015 році та завдання на пожежонебезпечний період 2016 року:

-                            опрацювали заходи та взяли під контроль роботи по забезпеченню підготовки до пожежонебезпечного періоду;

-                            встановили контакти з РВ МНС України у Львівській області та відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації;

-                            провели практичне навчання по методах гасіння лісових пожеж і пожеж на виробничих об’єктах з членами ДПД та лісовою охоронною;

-                            склали графік постійного чергування в конторах лісництв та лісгоспу;

-                            опрацювали та затвердили по кожному лісництві і виробничому підрозділі комплексну програму невідкладних та перспективних заходів по приведенню лісів та виробничих об’єктів до належного санітарного стану та вдосконалення робіт по забезпеченню і охороні лісів, виробничих об’єктів від пожеж;

-                            атестували лісову охорону лісництва на знання «Правил пожежної безпеки в лісі», оформлення матеріалів про порушення правил пожежної безпеки та лісової пожежі;

-                            перевірили стан джерел водопостачання, справність пожежних гідрантів, укомплектували внутрішні пожежні крани рукавами, стволами, поновили під’їдні шляхи до пожежних водоймищ для звору води, пожежними автомобілями.

Шановні громадяни, будьте свідомими! Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, котрі несуть за собою пожежі!

                                                                                                                   

                                                                                                                         Інженер охорони та захисту лісу                                                                                                                          З.М. Олійник

                                                      

 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.