ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Розпочався пік активності кліщів

Розпочався пік активності кліщів.

 

Згідно наказу МОЗ України від 30.08.2005р. № 431 «Про вдосконалення заходів профілактики кліщового вірусного енцефаліту», наказу МОЗ України від 13.05.13 р. № 369 «Неспецифічна профілактика трансмісивних природно-вогнищевих інфекцій, що передаються іксодовими кліщами», заходи неспецифічної профілактики інфекцій включають організацію і проведення колективних проти кліщових заходів та індивідуальний захист від кліщів.

До колективних протикліщових заходів відноситься винищення кліщів на великих територіях. У природних вогнищах боротьба з кліщами-переносниками має проводитись шляхом застосування акарицидів в умовах високої чисельності кліщів на територіально обмежених ділянках. Акарицидні препарати повинні застосовуватися у суворій відповідності до інструкції.

      Особлива увага при обробці має приділятись місцям уздовж доріжок, густій траві, периметру зон відпочинку Доступним і досить ефективним заходом є оздоровлення території, яке досягається прорідженням, розчищенням від сушняку і бурелому, безладної порослі молодих дерев і чагарників, пнів. Покращення санітарного стану території переслідує подвійну мету. З одного боку, це покращення екологічних умов життєдіяльності людей, з іншого - це заходи, які призводять до зниження кількості дрібних ссавців, що перешкоджає нормальному розмноженню і розвитку кліщів.

Важлива роль у профілактиці захворювань, що передаються кліщами займає проведення дератизаційних заходів, спрямованих на зменшення чисельності живителів кліщів-переносників.

Необхідно одягатись таким чином, щоб перешкодити нападу кліщів на людину, заповзанню їх під одяг і полегшити швидкий огляд для виявлення кліщів, які причепилися. Звичайний одяг може бути перетворений у захисний: штани повинні бути заправлені у чоботи, гольфи чи шкарпетки з щільною гумкою. Для цього всі застібки на ґудзиках слід замінити на липучки чи блискавки, а до манжетів і низу штанів пришити еластичну панчоху, щоб вона щільно облягала зап'ястки і щиколотки. Якщо немає необхідних матеріалів, то як тимчасовий захід можна використовувати будь яку липку стрічку і стягнути низ штанів і рукави у такий спосіб, щоб не проповзли кліщі. Взуття слід змастити дьогтем, тому що він володіє відлякуючою дією на кліщів. Найкращим взуттям у лісі є чоботи, гладка поверхня яких перешкоджає прикріпленню кліщів. Кращою натільною білизною слід вважати трикотажну, яка за рахунок щільного прилягання до тіла утруднює присмоктування кліщів. Особливу уваги слід звернути на голову: довге волосся слід прибрати під головний убір або хустину. Бажаний шолом-капюшон, щільно пришитий до сорочки, або хустина. Капюшон, що не прилягає до обличчя, тільки збільшить небезпеку, через те, що при його терті по обличчю складно відчути проповзання кліща під капюшон.

Оптимальним є однотонний одяг, на якому кліщі більш помітні. Необхідно враховувати, що під впливом негативного геотаксису кліщі повзуть, завжди знизу вверх, а не навпаки. Інформація про "падіння" кліщів з дерев є помилковою.

Поряд із застосуванням захисного одягу на території вогнищ або в умовах підвищеного ризику можна застосовувати спеціальні хімічні препарати, які використовуються для обробки одягу з обов'язковим інструктажем з правил їх застосування, що значно підвищує ефективність захисту.


14.07.2016                                                                                                                                                                                Прес-служба

                                                                                                                                                                              ДП "Львівський лісгосп"

  


  
  
  
 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.