ДП "Львівське лісове господарство" 
   Про Лісгосп      .      Спалювання сухої трави

Спалювання сухої трави

 

Лісова пожежа - це неконтрольоване горіння рослинності, а також зайців, їжаків і т.д., яке стихійно поширюється по лісовій території, явище зовсім не рідкісне. Такі лиха відбуваються щорічно і залежать багато в чому від людини, адже на даний час 98 % лісових пожеж виникає з вини людини.

У весняний період основною причиною виникнення пожеж є сільськогосподарські пали, які проводяться з метою знищення торішньої сухої трави. Враховуючи, що цього року снігового покриву айже не було, суху траву почали спалювати ще на початку лютого.

Спалюючи суху траву і сміття, ми вже завдаємо шкоди довкіллю, а якщо вогонь, підкравшись до насаджень, знищує цілі лісові масиви - це стає великою бідою. Ліси вирощуються десятиліттями і живуть століття, а то й навіть тисячоліття. Вони виконують ґрунтозахисну, водоповітроохоронну, кліматорегулюючу та санітарно-гігієнічну функцію. Здебільшого ми отримуємо їх у спадок від наших предків. Тож користуючись цим спадком, ми повинні його не лише зберегти, а й примножити та передати наступним поколінням.

Декілька порад при потраплянні у лісову пожежу:

- негайно повідомити оперативно-рятувальну службу по телефону «101»;

- не панікувати та не приймати поспішних, необдуманих рішень; 

- не тікати від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долати край вогню проти вітру,

закривши голову і обличчя одягом; 

- гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

- під час гасіння пожежі не відходити далеко від доріг та просік, тримати в полі зору інших учасників гасіння пожежі, підтримувати з ними зв’язок за допомогою голосу. Особливо буди обережні у місцях торф’яних пожеж, враховувати, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому потрібно пересуватися, перевіряючи палицею глибину шару, який вигорів.

 

17.02.2016 р.                                                                                                                       

 Прес - служба
ДП "Львівський лісгосп"
 
  Ремонт Пк, розробка сайтів.