За чисте довкілля

15 квітня 2019р                              Прес-служба ДП «Львівський лісгосп»

Після сходження снігу, через гори сміття лісові масиви постають перед нами у непривабливому вигляді. Туристи та, що найбільш прикро, місцеві жителі влаштовують сміттєзвалища прямо в лісі. Численні звернення з проханням прибирати за собою в місцях відпочинку і повідомлення про неприпустимість влаштування сміттєзвалищ, на жаль, не дають результатів. Мало хто усвідомлює, якої шкоди це завдає екосистемі та у першу чергу самим людям. Нагадуємо, що в процесі розпаду пластику, який триває до 1000 років, мікрочастинки просочуються в ґрунт, тим самим забруднюєть ґрунтові води, уражають рослини та ін. Під час гниття сміття утворюються канцерогенні речовини, шкідливий газ родон, який не має ні кольору ні запаху, але є отруйним та радіоактивним.

У рамках акції «За чисте довкілля» 13 квітня 2019р. у Винниківському та Лапаївському лісництвах ДП «Львівський лісгосп» провели ряд заходів з прибирання лісових масивів.
У Лапаївському лісництві прибирали вздовж автомобільної дороги Лапаївка-Оброшино. До толоки були залучені працівники Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА (15 осіб).
У лісових масивах Винниківського лісництва (урочище «Діброва») місцеві мешканці, школярі, працівники Винниківської міської ради (22 особи) прибрали вздовж автомобільної дороги Львів-Винники (стежка митрополита Шептицького).

Силами лісівників та всіх учасників акції було зібрано близько 30 м3 сміття – будівельні, побутові відходи. Складається враження, що місцеве населення цілеспрямовано вивозить сміття до лісу. Цей об’єм еквівалентний трьом причепам вантажного автомобіля.

Роботи такого характеру проводяться не лише навесні, а й упродовж всього року, через безвідповідальність чималої кількості громадян.

Пам’ятаймо, що бережливе ставлення до природи – одне з правил поведінки цивілізованої і культурної людини.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.