Збережемо первоцвіти!

02.03.2021

Ранньовесняне цвітіння квітів символізує пробудження природи після тривалої зими і викликає у багатьох людей яскраві емоції. Щороку, у цей період, виникає проблема масового зривання ранньоквітучих видів рослин занесених до Червоної книги. Здається, тільки лінивий не писав про цю проблему, але вона до цих пір залишається актуальною. Зриваючи квіти, ми позбавляємо рослину можливості утворити насіння, внаслідок чого популяції деградують та можуть зникнути через зменшення чисельності.

Цілком ймовірно, що через декілька років ми взагалі не зможемо милуватись чарівною красою первоцвітів, а наші нащадки будуть знати лише з книг і розповідей про Шафран Гейфелів, підсніжник білосніжний, цибулю ведмежу, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, конвалію звичайну, первоцвіт весняний, проліску дволисту, анемону дібровну та розлогу та ін.

Часто люди вважають, що купувати первоцвіти можна, оскільки вони все одно вже зірвані і шкода вже й так нанесена. Проте це хибна думка. По-перше, купівля, як і продаж видів, занесених до Червоної книги, є порушенням закону і може каратися накладенням штрафу. По-друге, купуючи рослини рідкісних чи зникаючих видів, ми стимулюємо браконьєрів до подальших незаконних дій – як відомо «попит народжує пропозицію». Покупці первоцвітів стають співучасниками злочину, сприяючи постійному нищенню.

Відповідно до статті 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» «незаконно здобуті в природі ресурси та виготовлена з них продукція підлягають безоплатному вилученню, а знаряддя правопорушення – конфіскації.

Якщо Ви виявили порушення закону – нищення природної популяції первоцвітів, зривання їх на букети або продаж – негайно повідомте правоохоронців, зателефонувавши 102! Байдужість може призвести до непоправних наслідків для рідкісних видів. Можливо, саме Ваша участь буде ключовою для збереження місць зростання первоцвітів!

Прес-служба ДП «Львівський лісгосп»

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.