Лісівники Львівщини отримали Програму розвитку лісового господарства Львівської області до 2026 року

24.12.2021

Львівська обласна рада 23 грудня, підтримала обласну цільову Програму розвитку лісового господарства Львівської області на 2022 – 2026 роки.

Основною проблемою, на розв’язання якої спрямована Програма, є збалансування використання екологічних, економічних та соціальних функцій лісів.

Метою Програми є визначення основних напрямів збалансованого розвитку лісового господарства області, спрямованих на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій, охорону і захист лісів, їх раціональне використання та відтворення.

За час дії Програми планується створити нових лісів на площі 549 га, відновити ліси на площі 9,9 тис.га, провести рубки формування і оздоровлення лісів на площі 55,9 тис.га,  заготовити 5,5 млн.кбм деревини для народного господарства, збудувати 20 тис.км протипожежних розривів, провести лісозахисні заходи на площі 2,5 млн.га, здійснювати безперервне лісовпорядкування на площі 2,5 млн.га, збудувати 370 км лісових доріг.

Також Програмою передбачено ряд заходів з охорони лісів від пожеж та боротьбу з лісопорушеннями. Значна увага приділяється екологічному вихованню населення.

На реалізацію окремих завдань і заходів Програми в наступному році обласна рада вирішила скерувати 2 млн.грн, які будуть використані на вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою для потреб лісорозведення та лісовідновлення.

Розробку Програми здійснювало Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства за участі усіх постійних лісокористувачів області.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету, місцевих бюджетів, державного бюджету, власних коштів лісокористувачів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Попередня Обласна цільова Програма розвитку лісового господарства Львівської області на 2017-2021 роки завершує свою дію.

В ході її виконання було:

Проведено лісовідновлення на площі 9 627 га;

Здійснено доповнення лісових культур на площі 8928,1 га;

Рубки догляду за лісом проведені на площі 19,0 тис.га, інші види рубок – на площі 32,2 тис.га;

Від усіх видів рубок заготовлено    4,2 млн.кбм деревини

Найуспішнішим проектом, реалізованим в рамках Програми є створення на базі  ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» першого в Україні інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою на основі технологій шведської компанії ВСС АВ, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насінних центрів і розсадників.

https://lvivlis.gov.ua/

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.