Обережно, змії!

11.06.2019

З настанням спекотної погоди все більше почали фіксувати випадки укусів змій. Найчастіше жертвами плазунів стають любителі відпочинку на природі, дачники, а також ті, хто вирушає до лісу за ягодами та грибами.

У нашому регіоні серед змій поширені: гадюка звичайна, вуж звичайний, мідянка, полоз лісовий та веретільниця. Отруйних змій можна відрізнити від неотруйних за формою голови. Голова отруйних змій має яскраво виражену трикутну форму. Це пов’язано з анатомічним розміщенням отруйних залоз. Варто зазначити, що вужі кусають надзвичайно рідко і, на відміну від гадюк, є неотруйними і не становлять небезпеки. Тож остерігатися варто лише гадюк.

Проте, слід пам’ятати, що змії не нападають на людину, тільки у випадку, коли відчувають для себе загрозу. Зазвичай змії втікають від людей, але в спеку це відчуття притуплюється, вони стають малорухливими, й тому люди їх бачать частіше, ніж хотілося б, і можуть легко на них наступити. Тож вирушаючи до лісу чи у місцевість, де можуть перебувати змії, з метою уникнення можливих укусів, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. Варто одягти вільні штани з цупкої тканини, оскільки у випадку, якщо змія прокусить штани, то вона не зачепить шкіру. Взуття обов’язково повинне бути високим, щоб прикривало оголені ділянки ноги. Під час збирання грибів чи ягід краще користуватися палицею достатньої довжини, щоб перевірити зарості. Якщо в цьому місці знаходиться гадюка, як правило, вона втече.

У випадку укусу змії намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоб отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу необхідно обмежити рухомість, для того щоб зменшити розповсюдження отрути в організмі. Постраждалому потрібно пити багато рідини, тоді отрута швидше буде виводитися.

Часто першу допомогу при укусах змії надають неправильно. Після укусу категорично забороняється:
– робити припікання рани, надрізи, це лише збільшує рану, але не знищує отрути.
– перетягувати джгутом кінцівки, так як це не перешкоджає всмоктуванню і поширенню отрути в організмі. Крім того, порушує кровопостачання в кінцівці та прискорює омертвіння тканини.
– вживати алкогольні напої, це лише погіршить стан постраждалого.

Лісівники ДП «Львівський лісгосп» закликають бути особливо уважними і обережними та дбати про свою безпеку, адже легше запобігти укусу, ніж лікувати його наслідки.

Прес-служба ДП «Львівський лісгосп»

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.