Остерігайтеся кліщів!

14.06.2019

З настанням теплої погоди починається період активності кліщів. Вони найчастіше стають причиною виникнення важких інфекційних захворювань у людини, оскільки живляться кров’ю, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт. Ці захворювання характеризуються важким протіканням, частими ускладненнями та швидким поширенням. Цього року у мешканців Львівщини вже зафіксували 27 випадків симптомів хвороби Лайма. Симптоми проявляються поетапно та пов’язані з ураженням шкіри, суглобів, серця і нервової системи.

Важливо знати, що кліщі вологолюбні, живуть на деревах, чагарниках та траві, зазвичай не піднімаючись на висоту понад 1,5м.

         Якщо ви зібралися на відпочинок на природі, щоб не допустити укусу кліща, одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – щоб легше було помітити кліща, покривайте голову головним убором. Після того, як повернулися з прогулянки перевірте одяг та шкіру. Кліщ відразу не кусає, спочатку він чіпляється за одяг, а потім, протягом кількох годин повзає, вибираючи найбільш зручне місце для укусу (під пахвами, біля вуха, на волосяній частині голови). Як правило, укус кліща не відчувається, тому що в слині міститься фермент, близький по властивості до анестезії.

         Якщо ви виявили на собі кліща зверніться до найближчого лікувального закладу. У випадку, коли такої змоги немає, то варто обережно викрутити його так щоб не відірвати хоботок. Це можна зробити пінцетом, ниткою чи спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Після видалення, місце укусу обробити спиртом або йодом.

У будь-якому випадку після укусу кліща необхідно самостійно слідкувати за своїм самопочуттям, перевіряти температуру, оглядати шкіру.

Прес-служба ДП «Львівський лісгосп»

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.