Як вберегтися від кліщів

25.06.2020

Квітень-серпень – сезон пікніків, та походів до лісу, і саме в цей час пік активності кліщів. Ці невеликі, малопомітні створіння можуть зіпсувати насолоду від літнього сезону, оскільки є збудниками багатьох вірусних та інфекційних захворювань. Не всі кліщі переносять збудників небезпечних хвороб. Однак їхні укуси можуть загрожувати людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт. За 3 місяці 2020-го року в Україні вже зафіксовано 236 випадків хвороби Лайма, що є наслідком ранньої активізації цих комах, через аномально теплу зиму. Ця інфекційна хвороба характеризується ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також ураженням нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Ця хвороба навіть може бути причиною тривалої втрати працездатності та появи інвалідності.

Важливо знати, що кліщі вологолюбні, живуть на деревах, чагарниках та траві, зазвичай не піднімаючись на висоту понад 1,5м.

         Якщо ви зібралися на відпочинок на природі, щоб не допустити укусу кліща, одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – щоб легше було помітити кліща, покривайте голову головним убором. Після того, як повернулися з прогулянки перевірте одяг та шкіру. Кліщ відразу не кусає, спочатку він чіпляється за одяг, а потім, впродовж кількох годин повзає, вибираючи найбільш зручне місце для укусу (під пахвами, біля вуха, на волосяній частині голови). Як правило, укус кліща не відчувається, тому що в слині міститься фермент, близький по властивості до анестезії.

         Якщо ви виявили на собі кліща зверніться до найближчого лікувального закладу. У випадку, коли такої змоги немає, то варто обережно викрутити його так щоб не відірвати хоботок. Це можна зробити пінцетом, ниткою чи спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Якщо ж він відірвався, видаліть його стерильною голкою. Після видалення, місце укусу обробити спиртом або йодом.

Будьте обережні і тоді відпочинок на природі залишить Вам тільки приємні спогади!

Прес-служба ДП «Львівський лісгосп»

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.