Обережно! Триває сезон активності кліщів.

Кліщі становлять велику небезпеку для нашого здоров’я через ряд хвороб, які вони переносять. Особливо обережними варто бути людям, які багато часу проводять на природі – зокрема лісівникам, аграріям, солдатам. Проте ризик «підхопити» кліща існує навіть на власному подвір’ї.

У природі активність кліщів спостерігається з березня по листопад та протягом року має два виражених піки активності – в квітні – травні та серпні – вересні. Аби вберегтися від іксодових кліщів, варто:

Відпочиваючи на природі (під час прогулянок), носити світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити і зняти кліщів.

В часі прогулянки необхідно періодично оглядати себе, дітей і домашніх улюбленців, якщо вони гуляють із вами, аби виявити і зняти кліщів.

Використовувати репеленти, що відлякують кліщів для обробки одягу та тіла. Препаратами варто користуватися згідно інструкції, купувати – лише в аптеках чи спеціалізованих магазинах.

При поверненні додому необхідно одразу зняти і ретельно оглянути свій одяг, себе, дітей і домашніх тварин на предмет наявності кліщів, приділяючи особливу увагу підколінним і пахвовим ділянкам, волосистій частині голови.

Не варто залишати одяг біля ліжка чи спати у ньому, натомість, його слід випрати і випрасувати. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

Найкращий спосіб захистити себе – дотримуватися усіх доступних правил профілактики!

Якщо ж вберегтися все ж не вдалося, і стався укус кліща – не панікуйте! Якщо не має можливості звернутися одразу до лікаря, видаліть кліща самостійно.

Для цього можна використовувати спеціальній пристрій для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках. Якщо немає, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою або пінцетом чи петлею з нитки. Витягуйте кліща повільно, розхитуючи з боку вбік або викручуючи.

Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть його стерильною голкою.Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.

Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря! Ознайомлений – значить озброєний. Хай прогулянки на свіжому повітрі будуть завжди безпечними.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.